Вір
17
Що таке дисбактеріоз. Причини дисбактеріозу.
В даний час 90% громадян страждають на дисбактеріоз, що по суті є епідемією. У народі та більшій частині медиків зміцнилася помилкова думка, що дисбактеріоз – це лише розлад травлення.
Насправді, дисбактеріоз є першопричиною цілого ряду важких захворювань, таких, наприклад, як екзема, бронхіальна астма, рак товстої кишки, цукровий діабет, інтоксикація, цироз печінки, авітаміноз, алергія, імунодефіцит, погане засвоєння мінеральних речовин та, як наслідок, остеохондроз та рахіт, хвороб внутрішніх органів.Медикаментозне лікування цих хвороб найчастіше неефективне через те, що не усунуто причину їхньої появи — дисбактеріоз.
Найнебезпечніше, що дисбактеріоз - хвороба "невидимка" і може успішно маскуватися під будь-якою личиною і проявлятися неймовірним чином. Звідси: печінкова енцефалопатія; артрит; атопічний дерматит, діатез, псоріаз; остеопороз; кандидоз, молочниця; алергія, застудні захворювання, кишкові інфекції та захворювання сечостатевої системи. Нераціональне голодування, антибіотики, неякісна їжа, стрес — це веде до дисбактеріозу. При цьому на «війну» з внутрішньою інтоксикацією мобілізуються всі захисні ресурси людини: з подвоєною силою починає працювати печінка, зростає навантаження на шкірний покрив, нирки, волосся. Захисні органи та тканини зношуються, старіють.
Дисбактеріоз - це переважання в товстому кишечнику гнильної та хвороботворної мікрофлори над корисною, до якої відносяться біфідобактерії та лактобацили.
Проста і досить похмура сутність дисбактеріозу - порушення та загибель позитивної флори кишечника - виражається в тому, що людині нема чим засвоювати їжу, тобто. розщеплювати жири, білки, вуглеводи. І тому, скільки б він не їв, їжа не йде на користь.
«Маленькі робітники» — корисні бактерії, які грають величезну роль формуванні імунітету. Вчені проводили досліди, які показали, що у спеціально стерилізованих безмікробних тварин не знаходили імуноглобулінів. Таким чином, нинішні повальні епідемії грипу — показник того, що більшість людей практично не має життєво необхідної кишкової флори і як наслідок — імунітету.
У чому причина дисбактеріозу? У більшості людей проблеми почалися ще у пологовому будинку. Дитина народжується зі стерильним кишечником, і перші життєво важливі бактерії вона має отримати з молоком матері, причому у перші години з народження. Наших же дітей у пологових будинках приносять на годування в кращому разі через 12 годин, а то й зовсім через 2-3 доби. А до цього напихають глюкозою та молочними сумішами, які дитині просто нічим засвоювати. Звідси «нешкідливі» діатези, провісники алергії, які донедавна взагалі рекомендували лікувати, мовляв, сам пройде. Так, шкірні прояви дисбактеріозу у багатьох проходять, але хвороба лишається.
Доведено, що тяжкість перебігу бронхіальної астми пов'язана з тяжкістю ураження мікрофлори кишечника (дисбактеріозом). Навіть такі захворювання, як поліартрити та септичні антикардити, найчастіше викликаються нездоров'ям шлунково-кишкового тракту. Ось уже воістину шлях до серця лежить через шлунок. А ось хірурги визнали, що у пролікованих від дисбактеріозу хворих швидше гояться рани і набагато рідше трапляються ускладнення.
Найвірніший критерій визначення дисбактеріозу - коліт, запори, діарея, метеоризм. А після отруєнь, прийому антибіотиків, кишкових інфекцій дисбактеріоз можна гарантувати майже 100 %.
На основі цих уривчастих даних можна уявити всю значущість вирішення цієї проблеми.
Є два методи вирішення проблеми дисбактеріозу
Додати коментар