Під наглядом перебували 38 дітей з вірусними гепатитами та гастропатологією у віці: від 0 до 3 років – 5 дітей, від 4 до 7 – 10 дітей, від 8 до 11 років – 8 дітей, від 12 до 15 – 14 дітей. Серед обстежених було 24 дитини з супутніми алергічними захворюваннями, у тому числі 8 із загостренням алергодерматозів. До лікування встановлено дисбактеріоз І ступеня - у 11 хворих, дисбактеріоз ІІ ступеня - у 13 хворих, дисбактеріоз ІІІ ступеня - у 14 хворих. Найчастіше виявлялися кишкова паличка з гемолізуючими властивостями (45%), цитробактер (20%), ентеробактерії (20%), клебсієла (15%), мікробні асоціації (40%). Обстеження після курсу лікування показало покращення показників біоценозу у 22 хворих (57,9%), у тому числі при дисбактеріозі II та III ступеня підвищення рівня біфідобактерій до 109 у 18 з 27 (66%) хворих, зменшення висіву умовно-патогенної флори у 13 (48TP) ), у 1 дитини - зникнення патогенної Е - Coli Про 144. При дисбактеріозі I ступеня при нормальному вихідному рівні біфідобактерій поліпшення біоценозу зареєстровано у 4 хворих, що виражалося нормалізацією кількості кишкової палички, молочнокислих бактерій. У 12 (32%) хворих була відсутня будь-яка динаміка.
У 3 з 8 дітей із загостренням алергодерматозу відзначалося стихання алергічних проявів без додаткового призначення сорбентів та (або) антигістамінних засобів.
Побічна дія у вигляді почастішання випорожнень до 2-3 разів на день спостерігалося у 4 хворих, схильність до метеоризму у 2 (діти до року). У 6 дітей із первісними скаргами на схильність до закрепів на фоні лікування спостерігалося щоденне спорожнення кишечника.
Таким чином, навіть при призначенні мінімального дозування сиропу "Лактусан" у 58% випадків спостерігається позитивний ефект. Ймовірно, при збільшенні дози очікується покращення результатів.

До переваг препарату відносяться також можливість застосування щодо невеликого курсу, відсутність негативних органолептичних властивостей.

Актуальним є також призначення препарату хворим зі схильністю до запорів.

Додати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

ukUkrainian