Здоровье ребенка

Пронос
Проносом називається частий (більше 2-3 разів на день) стілець зі зміною його характеру.
Характер випорожнення може бути кашкоподібним, пінистим, рідким, з великою кількістю слизу, з кров'ю і так далі. Змінюється колір і запах випорожнення: він стає світло-жовтим, зеленувато-коричневим, з кислим або гнильним запахом. Пронос в дітей віком найчастіше супроводжується здуттям живота, приступообразными болями у процесі кишечника, частими (зокрема і хибними) позивами на дефекацію. Якщо причиною захворювання стала інфекція, то приєднуються загальні ознаки захворювання: підвищена температура, блювання, слабкість, нездужання.
Причини частого рідкого випорожнення можуть бути різні: порушення харчування, харчові алергії; хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту; дисбактеріози, кишкові інфекції, харчові отруєння, глистні інвазії, нервово-психічна напруга.
Чим небезпечний пронос

  • зневоднення за рахунок втрати великої кількості рідини (а разом з ними та солей) при проносі та блюванні; Зневоднення небезпечне тим, що порушується водно-сольовий баланс в організмі, а значить і робота всіх органів та тканин.
  • інтоксикація - вплив збудників інфекції і токсинів, що виділяються ними на організм.
  • Дисбактеріоз. Дисбактеріоз є першопричиною цілого ряду важких захворювань, таких, наприклад, як екзема, бронхіальна астма, рак товстої кишки, цукровий діабет, інтоксикація, цироз печінки, авітаміноз, алергія, імунодефіцит, погане засвоєння мінеральних речовин і, як наслідок, остеохонд внутрішніх органів.

Дисбактеріоз. Лікувати чи сам пройде?
Навіть усунувши пронос, необхідно відновити баланс мікрофлори в кишечнику. Як згадувалося вище, запущений дисбактеріоз стає причиною дуже небезпечних захворювань надалі.

  • руйнівна дія токсинів на організм позначається на всіх органах
  • порушується всмоктування вітамінів та мінералів, особливо, заліза та кальцію;
  • знижується захисна функція кишечника, токсини потрапляють у кров
  • знижується протидія злоякісним новоутворенням;
  • прискорюються процеси старіння організму;
  • наростають бродильні та гнильні процеси, підвищується інтоксикація організму;
  • зниження кількості лактобактерій підвищує ризик утворення каміння у нирках.

В результаті відбувається порушення обміну речовин та зниження імунітету, що призводять до загострення наявних хронічних захворювань, збільшується навантаження на печінку, нирки та серце. 

Пронос без наслідків для здоров'я

Лактусан – пребіотик вітчизняного виробництва – потрапляє у товсту кишку, не перетравлюючись у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту. Досягаючи товстої кишки, Лактусан стає ідеальним живильним середовищем для корисних біфідобактерій та лактобактерій.
У свою чергу корисні біфідобактерії та лактобактерії пригнічують хвороботворні мікроорганізми, тим самим відновлюючи нормальний баланс мікрофлори. Лактусан скорочує потрапляння в організм токсинів (отрут), скорочує навантаження на печінку та нирки, забезпечуючи знешкодження отруйних речовин у кишечнику.
Відповідно до клінічних досліджень Лактусан відновлює мікрофлору кишечника до норми, усуваючи цим дисбактеріоз та його прояви.

Пронос у дітей
У дитячому віці відбувається становлення всього організму дитини. Дисбактеріоз призводить до розладів травлення, відхилень у формуванні кісток, зубів, м'язової та мозкової тканини. Організм дитини відчуває підвищене навантаження внаслідок внутрішньої інтоксикації, що супроводжує дисбактеріоз. В результаті проносу у дітей розвиваються алергодерматози. Щоб уникнути небажаних наслідків, необхідно періодично проводити курси нормалізації кишкової мікрофлори, особливо після застосування антибіотиків.
Лактусан є безпечним для маленьких дітей. Активна речовина Лактусана не всмоктується у кров і негативно впливає інші органи. Навпаки, при постійному прийомі Лактусану протягом 3-4 тижнів знижується навантаження на печінку, нирки, відновлюються уражені ділянки шкіри при дерматиті, алергії.

Дієта при проносі
При частому стільці в перший день призначається голод у поєднанні з прийомом достатньої кількості рідини, потім поетапно можна буде перейти на слизові відвари, каші-розмазні на воді (краще рисові), кисломолочні продукти та звичайну їжу, за винятком жирних, смажених, солодких, здобних страв. та сирих овочів.

Додати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

ukUkrainian